Історія закладу

1 вересня 1984 року відкрито районний Будинок піонерів та школярів .Перший директор - Жиліна Любов Василівна, яка і нині очолює цей заклад.
30.05.1994 року Будинок піонерів та школярів перейменовано у міський комунальний заклад центр дитячої та юнацької творчості Київського району м. Харкова.
20.10.2006 року центр дитячої та юнацької творчості перейменовано у комунальний заклад «Центр дитячої та юнацької творчості №3 Харківської міської ради».
За 30 років існування більш ніж 40 тисяч дітей шкіл міста одержали у закладі додаткову освіту, сформували свої вміння та навички за інтересами. Багато вихованців гуртків продовжили свою освіту в профільних вузах, одержали вищу педагогічну та фахову освіту і нині працюють керівниками гуртків у закладі та за його межами.
Травень 1996 року - центр творчості започаткував проведення на Україні І дитячого міжнародного конкурсу-фестивалю народного танцю «Зелен світ».
У закладі відкрито:
30.08.2002 року перший і єдиний на Україні музей лози, якому н
аказом МОН України від 21.04.2017 № 622  "Про затвердження рішення комісії Міністерства освіти і науки України з присвоєння звання "Зразковий музей"""присвоєно звання "Зразковий музей".
28.06.2006р. музей історії центру дитячої та юнацької творчості,
Центр дитячої та юнацької творчості є ініціатором та організатором проведення у районі конкурсів «Юна принцеса», «Він та Вона», «Міс чарівна юність», «Першокласник року».
У 2000, 2001 роках заклад став призером обласного конкурсу «Кращий навчальний заклад року».
За підсумками огляду до нового 2006/2007, 2008/2009, 2012/2013, 2013/2014 навчальних років серед позашкільних навчальних  закладів району, центр посів І місце.
На базі закладу працює районна школа "Лідер". Творчі колективи закладу є постійними учасниками проведення районних церемоній нагородження стипендіатів міського голови та міської ради, переможців Всеукраїнського конкурсу МАН, районних конкурсів "Учень року", "Вчитель року", районних свят до Дня працівника освіти, до Дня міста Харкова, міських свят "Масляна", " Салют, Перемоги", міської олімпіади "Путівка в науку". Вихованці закладу є призерами районних конкурсів "Юні дарування", "Київський має талант", "Київький район очима дітей. Проблеми та преспективи розвитку".  У Центрі дитячої та юнацької творчості № 3 Харківської міської ради 14 вихованців гуртків стали стипендіатами міського голови та міської ради у номінаціях "Обдарованність" та "Кращий учень закладу", 5 вихованців здобули звання "Майстер спорту України", 2 вихованця - "Кандидат в Майстри спорту України", 1 вихованець - "Народний майстер України", 5 творчих колективів - звання "Зразковий художній колектив".

Музей історії закладу: