Освітній процес

Нормативно-Правові документи позашкільної освіти

Заклад працює за річним планом роботи, який схвалено на засіданні педагогічної ради закладу та затверджено директором комунального закладу "Центр дитячої та юнацької творчості № 3 Харківської міської ради". У плані визначаються перспективи розвитку закладу, висвітлюються найголовніші питання роботи колективу  у поточному році.
     Освітній процес у закладі здійснюється за типовими освітніми планами і програмами, а також за іншими освітніми планами і програмами, затвердженими відповідними місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.
       Середня наповнюваність груп, як правило, 15 – 20 вихованців.
  Наповнюваність окремих гуртків, груп та інших творчих об’єднань встановлюється директором закладу залежно від профілю, освітніх планів, програм та можливостей організації освітнього, тренувального процесу, рівня майстерності вихованців і не повинна перевищувати нормативних вимог.

На заняттях з графіки. Група початкового рівня.                  На заняттях з писанкарства. Група основного рівня.

Освітній процес здійснюється диференційовано ( відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей  вихованців, з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров’я) з використанням різних організаційних форм роботи: заняття, гурткова робота, клубна робота, урок, лекція, індивідуальне заняття, конференція, семінар, курси, читання, вікторина, концерт, змагання, навчально – тренувальні заняття, репетиція, похід, екскурсія, експедиція, практична робота в лабораторіях, майстернях, теплицях, на науково – дослідних земельних ділянках, сільськогосподарських промислових підприємствах, на природі, а також інших форм, передбачених, Статутом закладу.
У ЦДЮТ № 3 визначена українська мова навчання і виховання учнів.
 Навчальний рік у закладіі розпочинається 1 вересня, закінчується 31 травня поточного року.
 Комплектування гуртків, груп та інших творчих об’єднань здійснюється у період з 1 до 15 вересня, який вважається робочим часом керівників гуртків, груп та інших творчих об’єднань центру дитячої та юнацької творчості № 3.
Тривалість навчального року установлюється МОН або іншим центральним органом виконавчої влади, до сфери управління якого належить заклад, за погодженням з МОН.
У канікулярні, вихідні та святкові дні центр дитячої та юнацької творчості №3 працює за окремим планом, затвердженим директором цього закладу.

Екскурсія на виставку "Зодчий - художник"            Обласний фемстиваль "Кроковеє коло". Переможці

Заклад  забезпечує безпечні умови навчання, виховання та праці.

Педагогічний колектив закладу працює відповідно до розкладу занять, затвердженого директором та погодженого з профспілковим комітетом закладу.
В закладі отримують позашкільну освіту понад 670 дітей.  Доступність закладу для навчання осіб з особливими освітніми потребами забезпечується кнопкою виклику персоналу.

Форми освіти

1. Індивідуальні
2. Фронтальні, колективніі
3. Групові
4. Парні, за змішаним складом
         Тривалість одного заняття у закладі визначається робочими навчальними планами і програмами з урахуванням психофізіологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить:
- для дітей віком 3-5 років - 25 хвилин;
- для дітей віком 5-6 років - 30 хвилин;
- для дітей віком 6-7 років - 35 хвилин;
- усіх інших - 45 хвилин.
Короткі перерви між заняттями є робочим часом керівника гуртка.

Методи освіти

1. Система занять
2. Еврестичні
  3. Продуктивні
      У літній період заклад працює за літнім розкладом, який затверджує директор і проводить різноманітну масову роботу з дітьми: заняття гуртка, туристські походи, екскурсії, подорожі, експедиції, змагання, табірні збори тощо. Гуртки працюють зі змінним складом учнів, по скороченим програмам на базі закладу.
                 Заняття у гуртку "Юний натураліст"                                       Заняття у гуртку "Образотворче мистецтво"

Освіта учнів здійснюється в одновікових і різновікових творчих об’єднаннях.

Гуртки, групи та творчі об’єднання класифікуються за трьома рівнями:
- початковий рівень – творчі об’єднання, діяльність яких спрямована на загальний розвиток вихованців, виявлення їх здібностей та обдарувань, прищеплення інтересу до творчої діяльності;
- основний рівень – творчі об’єднання, які розвивають інтереси вихованців, дають їм знання, практичні уміння та навички, задовольняють потреби у професійній орієнтації;
- вищий рівень – творчі об’єднання за інтересами для здібних і обдарованих вихованців.
   Відповідно до рівня класифікації визначаються мета і перспективи діяльності гуртків, груп та інших творчих об’єднань, їх чисельний склад, обирається програма.
    Заклад може організовувати на своїй освітній базі проведення виробничої та педагогічної практики учнів і студентів загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих закладів.
     Центр дитячої та юнацької творчості № 3 може організовувати роботу гуртків, груп та творчих об’єднань у приміщеннях загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних училищ, підприємств, організацій, вищих навчальних закладів, за місцем проживання дітей та юнацтва, на спортивних базах відповідно до укладених угод із зазначеними закладами та установами.