В КЗ "ЦДЮТ № 3 ХМР" працює куточок живої природи

1 лист. 2022
Про позитивний вплив природи на дитину

В комунальному закладі «Центр дитячої та юнацької творчості № 3 Харківської міської ради» працює куточок живої природи, виховне значення якого  важко переоцінити: спілкування з природою позитивно впливає на людину.

Видатний чеський педагог Ян Амос Коменський (Jan Amos Comenius) вважав, що специфічним принципом відбору знань про природу для малюків є принцип енциклопедичності.

Сьогодні такий підхід залишається актуальним. Провідними принципами формування змісту ознайомлення дітей з при­родою є науковість та системність. Такий підхід до формування змісту знань про природу, які мають засвоїти діти, необхідний для формування у них системи наукових знань про природу та відповідного ціннісного ставлення до довкілля.

Куточок живої природи закладу облаштовано у найсвітлішому кабінеті. Розміщуючи мешканців у куточку природи, насамперед дбали про те, щоб були враховані їхні біологічні особливості й по­треби.

Кімнатні рослини — постійні і обов’язкові об’єкти куточка при­роди. Адже залежно від місця зростання у природі кімнатні рослини потребують різного догляду, зокрема різного ґрунту, поливки, ступе­ня освітленості тощо, тому вони є цінним дидактичним матеріалом.

Утримуючи жаб чи ящірок, враховуються біологічні особли­вості плазунів та земноводних. Скажімо тераріум, де живе ящірка, ставимо на місце, що добре прогрівається сонцем, а тераріум з жабою перебуває неодмінно у тіні.

Червоновухі черепахи, шиншили,  хвилясті папу­ги живуть в тераріумах, відповідних клітках та вол´єрах.

Ретельно приглядає за рослинами та дбає про тварин  – працівник закладу Легейда Надія Миколаївна.