Про організацію дозвілля дітей молодшого шкільного віку під час перерв в метрошколі

22 трав. 2024
Рухлива перерва - "Ланцюжок веселого настрою"

22.05.2024 до метрошколи  до школярів молодшого шкільного віку завітали керівники гуртків комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості № 3 Харківської міської ради». На перерві дітям необхідний повноцінний відпочинок, і бажано щоб цей час був організований. Тому досвідчені педагоги закладу завжди приходять на допомогу.
         В цей раз педагоги підкорились бажанням дітей, і вирішили разом з ними влаштувати «рухливу перерву». Всі разом вигадали назву «Ланцюжок веселого настрою».
         Попередньо з'ясували  з чого складається веселий настрій, оптимістичне відношення до подій,  Домовились, що бути веселою, оптимістичною, доброзичливою людиною приємніше, ніж засмученою, злобливою.
Пригадали, що на попередніх зустрічах, вивчали казкове природне явище – різнокольорову веселку, і вирішили, що у мильних бульбашок є такі ж кольори. Тому всі діти разом з дорослими будуть ловити мильні бульбашки під музичний супровід, обов'язково з танцювальними рухами.
Допомагали дітям планшетна лялька відкритого прийняття «Пухнастик» ( коли актора-лялькаря бачать глядачі), її дуже полюбили діти на попередніх зустрічах. У всіх бажаючих дітей була можливість стати акторами-лялькарями. Було весело і цікаво, а головне сподобалось дітям. Діти були залучені до активного відпочинку, що сприяло гармонійному розвитку організму школярів.
Педагогами закладу використовувались елементи методики STEAM-освіти. Діти залучались як до активних, так і змістовних видів дозвіллєвої діяльності.  При цьому педагогами враховувалася різноманітність уподобань дітей, добровільність участі, ініціативність, фізичний розвиток і загальна підготовка дітей. обов'язково продумувалась техніка безпеки. В процесі рухливих перерв педагоги уважно  слідкували за емоційною напругою граючих. Діти в ігровій формі  закріпили  різноманітні компетентності, набуті під час занять.