Музей історії ЦДЮТ

Музей історії, який знаходиться у центрі дитячої та юнацької творчості №3 Харківської міської ради, створений у 2006 році за році за рішенням засідання педагогічної ради закладу від 26.06.2006, протокол №3.

Музей історії закладу є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь і призначений для вивчення, збереження та використання пам’яток природи, матеріальної та духовної культури.

Мета діяльності музею полягає у залученні молодого покоління до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу, у формуванні освіченої творчої особистості та сприянні відродженню і розбудові національної системи освіти як найважливішої ланки виховання свідомих громадян Української держави.

За своїм напрямком музей є історико-краєзнавчим і присвячений вивченню історії розвитку закладу. Унікальність музею полягає в тім, що у ньому зібрані матеріали, які є джерелами інформації про народження дитячої організації закладу, її віхи історії, творчий внесок працівників, виставки дитячих робіт, нагороди колективів, відображення досягнень вихованців у документах. За 11 років існування музею (2006-2017 роки) кількість експонатів основного фонду музею налічує 610 одиниць.

Музей історії закладу працює за напрямками:

-         організація дослідницької діяльності згідно з тематикою музею;

-         систематичне поповнення фондів музею;

-         пошукова діяльність згідно з тематикою музею;

-         організація обліку музейних предметів, забезпечення їх збереження;

-         створення і поповнення стаціонарних експозиції та виставок;

-         проведення освітньої і виховної роботи серед учнівської молоді та населення;

-         організація та участь у масових заходах різного рівня;

-         надання можливості використання матеріалів музею у освітньому процесі.

Постійно діючі експозиції музею історії відвідують учні шкіл району у дні шкільних канікул та залюбки приходили на екскурсії під час перебування у літніх таборах відпочинку при загальноосвітніх навчальних закладах Київського району. Також музей відвідують ветерани та інваліди війни, люди похилого віку, батьки вихованців, гуртківці закладу, колишні працівники та вихованці закладу, директора, методисти та керівники гуртків позашкільних закладів міста та області, педагогічні працівники дошкільних закладів, мешканці Київського та Салтівського районів, студенти вищих навчальних закладів міста Харкова, гості з Англії, Ізраїлю, Індії, Греції, Німеччини та Франції.